+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

 

W piątek (30 listopada br.), przewodniczący ZZPE Stanisław Janas uczestniczył  – na zaproszenie Szefa MSWiA – w   uroczystości przekazania Policji dwóch fabrycznie nowych śmigłowców wyprodukowanych w PZL Mielec. Umowę na ich zakup podpisano 30 maja br. Helikoptery przekazano w obecności Premiera R.P. Mateusza Morawieckiego i ministra MSWiA  Joachima Brudzińskiego. W uroczystości uczestniczył również przewodniczący ZZPE w PZL – Mielec kol. Wiesław Worosz..

Wszechstronne i wytrzymałe S-70i Black Hawk są dostosowane do wykonywania różnych zadań. Będą przeznaczone przede wszystkim dla policyjnych jednostek antyterrorystycznych, które potrzebują sprzętu do szybkiego desantu i sprawnego przemieszczania się po kraju, a także poszukiwań zaginionych.

– Te śmigłowce są bardzo nowoczesnymi maszynami, naszpikowanymi osiągnięciami technologicznymi, które na pewno jeszcze bardziej podniosą bezpieczeństwo Polaków – powiedział szef polskiego rządu. Minister spraw wewnętrznych i administracji zaznaczył, że nie było innej drogi dla polskiej Policji, by ta efektywniej i skuteczniej mogła dbać o bezpieczeństwo Polaków. Joachim Brudziński zapowiedział, że kolejny, trzeci Black Hawk przyleci do Warszawy już wiosną.