+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

Pan Krzysztof Trofiniak został wybrany na prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A; pełnienie obowiązków rozpocznie 25 marca. Nowy szef PGZ – jak podał w piątek koncern – jest „menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim”.  W wyniku postępowania kwalifikacyjnego w dniu 21 marca 2024 r. Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. dokonała wyboru prezesa – pana Krzysztofa Trofiniaka. Nowy Prezes Zarządu PGZ S.A. zacznie pełnienie obowiązków w dniu 25 marca 2024 r.” – poinformował rzecznik Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Departament Komunikacji i Marketingu PGZ S.A.

Krzysztof Trofiniak  jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim oraz ekspertem w dziedzinie rozwoju i produkcji techniki uzbrojenia. „W latach 2014-2015 pełnił funkcję członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., gdzie odpowiadał za nadzorowanie prac badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i handlowych oraz współpracę w obszarze artylerii lufowej i rakietowej, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz amunicji i rakiet” – głosi komunikat.

Od początku swojej kariery zawodowej, trwającej przez kolejne 25 lat, Trofiniak był związany z Hutą Stalowa Wola S.A. i Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych. W latach 2008-2015 pełnił funkcję prezesa, dyrektora generalnego HSW S.A. Wcześniej był członkiem zarządu – dyrektorem handlowym, szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji w HSW S.A., szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji oraz dyrektorem ds. produkcji i techniki w HSW-Trading sp. z o.o.