+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

W najbliższym czasie dojdzie do zmian w kierownictwie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, państwowej spółki zrzeszającej najważniejsze podmioty sektora obronnego. Jak dowiaduje się nieoficjalnie Defence24.pl, w ciągu kilkunastu dni planowane jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGZ. To otworzy drogę do zmian w Radzie Nadzorczej, a następnie zarządzie PGZ.

  • W pierwszej połowie lutego ma się odbyć Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGZ
  • WZA może podjąć decyzję o zmianach w Radzie Nadzorczej, a ta – w zarządzie PGZ
  • Obecnie prezesem PGZ jest Sebastian Chwałek, pełniący tą funkcję od 2021 roku. Chwałek to bliski współpracownik byłego szefa MON Mariusza Błaszczaka, przez pewien czas był wiceszefem resortu, gdy na jego czele stał Błaszczak.

Jak ustalił nieoficjalnie Defence24.pl, w ciągu najbliższych kilkunastu dni – najprawdopodobniej 12 lutego odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGZ. To pierwszy krok do zmian w organach nadzorczych i zarządzających Polską Grupą Zbrojeniową. Należy zakładać, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wprowadzi zmiany w Radzie Nadzorczej spółki, z kolei Rada Nadzorcza powoła (lub wydeleguje ze swojego składu) nowych członków zarządu. Zmiany w kierownictwie Polskiej Grupy Zbrojeniowej są więc blisko. .