+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

PGZ walczy o polonizację czołgów K2

Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała o podpisaniu strategicznego z koreańską spółką Hyundai Rotem Company, dotyczącego czołgów K2. Prowadzi również negocjacje, aby pozyskane pojazdy były w jak największym stopniu integrowane, produkowane i polonizowane w jej zakładach. Polonizacja K2 to szansa na modernizację i rozwój kco najmniej kilku przedsiębiorstw zbrojeniowych w grupy pancernej, wiec jest o co zabiegać. 

K2 Black Panther, czołgi tego typu stacjonują w Braniewie. Fot. Wikipedia
  
K2 Black Panther, czołgi tego typu stacjonują w Braniewie. Fot. Wikipedia
 
– Po serii intensywnych spotkań z udziałem polskiego rządu i przedstawicieli Grupy PGZ w Korei Południowej oraz w Polsce, zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej, dbając o interes wszystkich spółek pancernych wchodzących w skład Grupy PGZ, podjął zdecydowane działania mające na celu uzgodnienie nowej treści umowy między PGZ a Hyundai Rotem Company i ustanowienie strategicznego partnerstwa – informuje spółka.

PGZ prowadzi negocjacje z Hyundai Rotem, aby zakupiony przez ministerstwo obrony narodowej sprzęt był w jak największym stopniu integrowany, produkowany i polonizowany w zakładach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zgodnie z zawartymi umowami, serwis i obsługa pozyskanych czołgów odbyła się z wykorzystaniem zasobów i infrastruktury Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu.