+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

W środę 30 czerwca 2021 r. w Instytucie Lotnictwa Sieci Łukasiewicz odbyła się  Ogólnopolska Konferencja pt. „Stan obecny i przyszłość polskiego przemysłu lotniczego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego”, w której wzięła udział elita tego przemysłu-menadżerowie, w tym przedstawiciele klastrów lotniczych, wybitni konstruktorzy i projektanci samolotów oraz naukowcy pracujący na jego rzecz, a także wysocy dowódcy wojskowi, w tym  reprezentujący Ministerstwo Obrony Narodowej. Uczestnicy konferencji otrzymali referaty w formie zbindowanego wydawnictwa.

   Inicjatorem i jednym z głównych organizatorów Konferencji  był Przewodniczący Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego Stanisław Janas, który od lat zabiega o kontynuację tradycji konstruowania i produkowania polskich samolotów.

     W gronie organizacyjnym byli przedstawiciele  Polskiego Lobby Przemysłowego z prof. Pawłem Soroką, Instytutu Lotnictwa, Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Wojennej, Wydziału Lotniczego WAT, SKPL NSZZ Solidarność oraz Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.

   W Instytucie Lotnictwa w Warszawie dyskutowano o przyszłości przemysłu lotniczego w Polsce w ramach czwartej rewolucji przemysłowej jako branży high-tech, bardzo skooperowanej, która może nasza gospodarkę wyciągnąć z recesji spowodowanej pandemią koronawirusa oraz spadkiem inwestycji w gospodarce i innowacyjności w przemyśle.

›Flaris jest samolotem, o którym mówiono na konferencji, Stanowić może PRZEŁOM W LOTNICTWIE ‹ Flaris LAR 01 definiuje nową kategorię odrzutowca osobistego, jako jedyny zdolny do startu z małych trawiastych pasów startowych. Jest łatwy w obsłudze i oferuje znacznie bardziej przystępną cenę oraz niższe koszty utrzymania niż inne samoloty biznesowe.  

   Zainteresowanych dokładniejsza informacją odsyłamy do : http://press.warszawa.pl/ogolnopolska-konferencja-pt-stan-obecny-i-przyszlosc-polskiego-przemyslu-lotniczego-i-jego-zaplecza-badawczo-rozwojowego-w-instytucie-lotnictwa-w-warszawie/