+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

          3 – 4 września 2020 w Poroninie  kierownictwo Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego   – Lidera  Projektu „Learning from the Nordic Model – One level up in Social Dialogue „ ( poznajemy nordycki model – podnosimy poziom dialogu społecznego w Polsce) zorganizowało pierwszy warsztat dla członków Związku, na którym omówiono aspekty prawne dialogu społecznego w Polsce . Warsztaty prowadził  ekspert dialogu społecznego, dyrektor  biura prawnego OPZZ pan Paweł śmigielski.  W warsztatach uczestniczyło 30 osób  wraz z  kierownictwem  ZZPE  z przewodniczącym Stanisławem Janasem i  wiceprzewodniczącymi : Andrzejem Sypkiem i Zbigniewem Wysockim.

      W harmonogramie projektowym, zatwierdzonym przez  Programme Officer EEA & Norway Grants, pierwsze spotkanie warsztatowe  powinno było odbyć się w marcu  br. ale epidemia COVID 19 zmusiła nas do zmiany planów dotyczących również liczby uczestników.  Grupa docelowa  powinna była liczyć o dziesięciu uczestników więcej,  ale ze względu  na konieczność  dostosowania się do aktualnych przepisów sanitarnych byliśmy zmuszeni zmniejszyć liczbę uczestników, by zapewnić  bezpieczne  warunki bytowe i szkoleniowe.

   Następne spotkanie w ramach projektu planowane jest na dzień 11 grudnia br. w którym będą również uczestniczyć przedstawiciele związków zawodowych z Norwegii. Zaprogramowane dwa spotkania niewielkich, kilkuosobowych grup związkowców z Polski  w Norwegii  zamieniamy na spotkania „one line” z wykorzystaniem  internetu, choć liczymy, że końcu roku przepisy przeciwepidemiczne zostaną złagodzone i być może pięcioosobowa grupa reprezentująca ZZPE spotka się  z przedstawicielami  związków norweskich w Oslo.

Projekt jest finansowany w całości z tzw. funduszów norweskich

warsztaty oriwadził p. Paweł Śmiegileski

smartcapture