+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

 

    W  dn. 19 – 20 maja 2022  Stanisław Janas – przewodniczący Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego spotkał się z zarządami Organizacji Zakładowych ZZPE w Mielcu i Łańcucie. Spotkania z organami kierowniczymi organizacji zakładowych Związku w okresie przedepidemicznym były niemal codziennością , ale ostatnie dwa lata wykluczyły możliwości bezpośrednich spotkań, więc powrót do nich przyjmujemy z uczuciem ulgi jako zwrot  ku normalności.

     Głównym tematem rozmów z działaczami ZZPE w PZL – MIELEC oraz ZZPE w łańcuckim   Koelner Rawlplug IP Sp. z o.o.  była kwestia inflacji i jej wpływu na wysokość płac. W obu przedsiębiorstwach jeszcze w marcu negocjowano  wysokość podwyżek i wówczas wydawało się, iż wzrost płac o 6- 7 %  wystarczą, by zrekompensować straty wynikające ze spadku wartości złotego. Obecnie, gdy oficjalny poziom inflacji przekroczył 12 %  konieczne jest rozpoczęcie na nowo negocjacji płacowych i to w możliwie najkrótszym czasie.  

Na zdjęciach spotkanie z zarządem Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego w łańcuckim   Koelner Rawlplug IP Sp. z o.o.