+48 22 831 66 68 zzpe@zzpe.org.pl

    W ciągu trzech  dni  ( (23,24,25. 10. 2019 r. ) Stanisław Janas – przewodniczący ZZPE i Federacji ZZPP „Przemysł Specjalny” spotkał się z Zarządami Organizacji Związkowych naszych struktur działających w MASKPOLU – Konieczki, Zakładach Mechanicznych TARNÓW S.A., PZL – MIELEC oraz w łańcuckim Koelner Rawlplug IP Sp. z o.o.

   W trakcie wizyt w poszczególnych przedsiębiorstwach S. Janas spotkał się również z prezesami spółek : p. Adamem Ogrodnikiem w MASKPOLU, Henrykiem Łabędziem w ZM TARNÓW i Januszem Zakręckim w Mielcu.  W Tarnowie i Konieczkach głównym tematem rozmów z Prezesami i Zarządami Spółek były relacje z Zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w tym  kwestia przekazania –  przez spółki na rzecz PGZ – wszystkich kontraktów eksportowych i konsekwencji jakie ta decyzja może spowodować. W Mielcu Prezes  Janusz Zakręcki odpowiedział wyczerpująco na pytanie o dalsze losy  samolotu PZL M28 Skytruck/Bryza. Prezes PZL zapewnił, iż szuka dobrych rozwiązań, by produkcję utrzymać a samolot unowocześniać nawet w przypadku, gdy amerykański właściciel  mieleckiej firmy lotniczej zrezygnuje z kontynuacji programu.

   We wszystkich wymienionych przedsiębiorstwach S. Janas odwiedził podstawowe wydziały  i zapoznał się z bieżącą produkcją.